پاورپوینت بازتاب طیبعت در معماری.PPT

دانلود بازتاب طیبعت در معماری,PPT,تحقیق بازتاب طیبعت در معماری,PPT,مقاله بازتاب طیبعت در معماری,PPT,بازتاب طیبعت در معماری,PPT

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت بازتاب طیبعت در معماری.PPT آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 57 صفحه

بازتاب طبیعت در معماری تعريف ما از فضا چيست ؟
آيا فضا جايي نيست كه در آن زندگي مي كنيم يا جايي كه در خيال خود مي پرورانيم ؟
فرض خيال و خيال فضا است هر چيزي كه انسان به آن فكر مي كند و يا در خيال خود مي پروراند داراي فضايي ايت فضا وجود مادي ندارد ولي اين قابليت را دارد كه در وجود خود عناصري عادي و يا معنوي را جاي مي دهد انسان تنها زماني قادر است حالتي خاص ، مثلاً ناراحتي يا خوشحالي را به فردي ديگر منتقل نمايد كه فضايي غمگين يا شاد ايجاد كرده باشد و اين فضا نيز توسط ديگران قابل درك باشد .
بايد نكته اي را در اين ذكر نمود : « فضا جايي نيست كه اشياء در آن حضور پيدا مي كنند بلكه وسيله اي است كه به واسطه ي ذات خود زمينه حصور اشياء را در خود فراهم مي سازد »براي درك ذاتي خاص ، كه مي تواند اشيا را در خود به جاي دهد يا مي توان به اين صورت گفت كه اين اشيا نيستند كه فضايي را شكل مي دهند ، بلكه اين ذات فضاست كه اشيايي خاص را در خود جاي مي دهد و به آن ها شكل و شمايلي خاص مي بخشد . مي توان فضا را به عنوان وسيله اي در نظر گرفت تا انسان ها از طريق آن عواطف ،‌احساسات تفكرات و انديشه هاي خود را به ديگران منتقل نمايند .
تا انساني نتواند فضاي ذهن خود را در قالب تفكر يا احساسي خاص به وجود آمده است به تصوير بكشد هيچ فرد ديگري نمي تواند آن را درك نمايد .تمامي هنرها وجود خود را از طريق ايجاد فضا بدست آورده اند فضايي كه هنرمندي با نگرشي خاص نسبت به دنياي پيرامون خود آن را خلق كرده است . در مقابل ، رويكرد تكاملي بر مبناي كارايي بهينه طبيعت بنا نهاده شده است كه به ايجاد گسترده وسيع و جالبي از فرمها مي انجامد و هيچكدام بر پايه سليقه هاي عمومي ، فرمهاي آشنا و تطابق هاي ساخته نمي شوند .
ارگانيزم هاي گوناگون طبيعي از بدو پيدايش ملهم از نوعي بينش و آگاهي دروني به درستي مي دانند كجا بايد ساخت ، از چه مصالحي استفاده كرد و اين مصالح چگونه بايد با هم تركيب شوند ، در حاليكه انسانها ظاهراً فاقد اين دانش ذاتي در طراحي و ساخت هستند آنها بايد فرا بگيرند .
هر جزء طبيعت در ذات خود مشخصه و هويت ، ساختار و فرم و همچنين موجوديت و هدف مختص به خود را داراست كه همگي به گونه اي وحدت مي انجامد و تضمين كننده تجسم فرمال آنهاست كه به صورت مستقيم با ساير فرمها ارتباط مي يابند .
طبيعت و معماري در حضور طبيعت اكثراً با شگفتي به كاركرد بي نظير آن در شرايط مختلف پي مي بريم ، شايد پاسخ قابليت هاي شگفت انگيز طبيعت در پاسخ دهي موقعيت هاي بحراني باشد اما در مقابل ،‌ بعد از گذشت هزاران سال از شروع ساخت و ساز بنا آنچه انسانها مي سازند خود را در مقايسه با ساخته هاي طبيعت مي سازند خود را در مقايسه با ساخته هاي طبيعت بسيار بالاي منابع طبيعي و ناتوان در مقابله با شرايط بحراني جوي و طبيعي نشان داده اند ، ساخت و سازهايي مضر براي سلامت انسان و محيط و در بسياري موارد نازيبا از لحاظ بصري و ناسازگار با محيط اطراف .
برج کاکتوس این برج بزرگترین کاکتوس بتنی جهان می باشد.
نکته ی مهم این برج شکل دادن بتن به گونه ای است که حتی خلل و فرج کاکتوس نیز در آن رعایت شده است.
با این که برج از لحاظ بخش تکنولوژی خیلی قوی نیست، اما تاثیری که در کاهش دی اکسید کربن در محیط

متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.


دانلود فایل پرداخت آنلاین