تحقیق درباره زن و نظام خانواده از ديدگاه اسلام

تحقیق درباره زن و نظام خانواده از دیدگاه اسلام,نظام خانواده از دیدگاه اسلام,زن و نظام خانواده از دیدگاه اسلام

مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره زن و نظام خانواده از ديدگاه اسلام آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 22 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

تاريخ تحليلي اسلام تاليف محمدنصيري

نظام حيات خانواده در اسلام تاليف دكتر علي قائمي

نظام حقوق زن در اسلام تاليف استاد شهيد مرتضي مطهري

مسئله حجاب تاليف استاد شهيد مرتضي مطهري

فهرست مطالب

عناوين صفحه

زنان و نظام خانواده

خانواده در دنياي امروز

نابسامانيهاي موجود در رابطه با خانواده

ضرورت امروزي توجه به خانواده

اسلام و خانواده

ضرورت وجودي خانواده

انتخاب همسر

ارزش زن

ازدواج و انتخاب همسر

اسلام و ازدواج

فوايد ازدواج

اسلام واهميت ازدواج

مقام زن در جهان بيني اسلامي

ارزش و احترام زن


زنا ن و نظام خانواده :

هرچند زن در طول تاريخ به شكل هاي متفاوت و متناسب با موقعيتهاي فرهنگي – اجتماعي گوناگون با جاهليتي پايدار روبرو بوده است ، اما انديشه شي انگارانه زن مبين اوج جاهليت فرهنگي حجاز است . در اين منطقه سرنوشت زن مقهور اراده مرد بود . مرد مي توانست آنچه مي خواست با زن انجام دهد و از حق فروش ، قتل ، ضرب و شتم زن برخوردار بود . زن در بسياري از موارد ، د رپذيرش يا عدم پذيرش شريك زندگي اختيار نداشت . عرب بر نجابت ، شرافت ، نسب و كفر و هم‌طراز بودن عنايت داشت ، اما به خاطراصالت بخشيدن به نژاد و خون ، افق اين عنايت از قبيله فراتر نمي رفت .

تعداد زوجات بي قيدوشرط بود تا آن جا كه يك مرد مي توانست ده زني آزاد اختيار كند . اين امر امنيت حقوقي و خانوادگي زن را سلب كرده بود . رواج انواع زناشوئي مانند ازدوتاج صداق ، متعه ، اماء ، مرا دله ، مشاركت خواهران ، استبصاع ، تعويضي اجباري نظام خانواده را متزلزل و شأن زن را تا حد جانواران پائين آورده بود . هرچند ازدواج ، را محارم مانند مادر ، خواهر ممنوع بود ، ولي ازدواج با همسر پدر، ازدواج موقت منع قانوني نداشت .