پاورپوینت موتورهای 4 زمانه

موتورهای 4زمانه,موتورهای چهارزمانه,پاورپوینت موتور 4 زمانه

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت موتورهای 4 زمانه آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

در 10 اسلاید همراه با عکس به معرفی موتورهای چهارزمانه ، طرز کار، انواع، کاربرد، معایب، و ... می پردازد. بخشی از متن:

´موتور چهارزمانه

موتور چهارزمانه یا موتور چهارهنگامه یکی از انواع موتورهای درون‌سوز است. «موتور چهارزمانهٔ اتو» اولین موتور چهارزمانه بود که در سال ۱۸۷۶ توسط نیکلاس اتو اختراع شد.

´سازوکار´هر چرخهٔ موتور چهارزمانه به چهار مرحله تقسیم می‌شود و در هر مرحله، هر پیستون یک بار طول سیلندر را می‌پیماید. از آن جایی که تنها در یک مرحله از هر چرخهٔ موتور، به میل لنگ شتاب داده می‌شود؛ هر چرخهٔ کامل موتور چهارزمانه به دو بار چرخش میل لنگ منجر می‌شود.[۱]´مرحلهٔ اول: مکش (تنفس)´در این مرحله پیستون در بالاترین مکان ممکن در سیلندر قرار دارد. پیستون از بالای سیلندر به پایین می‌آید و باعث بالا رفتن حجم سیلندر می‌شود و مخلوطی از طرفی هوا و سوخت وارد سیلندر می‌شود. ´مرحلهٔ دوم: تراکم (فشرده‌سازی)´در این مرحله هر دو سوپاپ ورودی و خروجی بسته می‌شود و پیستون به بالای سیلندر بر می‌گردد که باعث تراکم سوخت یا مخلوط هوا و سوخت می‌شود. ´انواع موتورهای چهار زمانه ´موتورهای چهار زمانه به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که عبارتند از:
موتورهای اشتعال جرقه‌ای :
در این موتورها برای مشتعل ساختن سوخت از یک
جرقه استفاده می‌شود.
´موتورهای دیزل :
در این موتورها برای مشتعل ساختن سوخت از حرارت ایجاد شده در
محفظه سیلندر و اتاقک احتراق استفاده می‌شود (این حرارت بالا به علت فشردگی زیاد سیال ایجاد می‌شود).