کابل کشی شبکه : ايجاد کابل X Over – شامل 17 صفحه فایل ورد word

کابل کشی شبکه : ايجاد کابل X Over , شامل 17 صفحه فایل ورد word

مشخصات فایل مورد نظر در مورد کابل کشی شبکه : ايجاد کابل X Over – شامل 17 صفحه فایل ورد word آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 17کابل کشی شبکه : ايجاد کابل X Overساير مطالب مرتبط :

کابل های کراس CAT5 UTP که از آنان با نام X over نيز نام برده می شود ، يکی از متداولترين کابل های استفاده شده پس از کابل های Straight می باشند . با استفاده از کابل های فوق ، می توان دو کامپيوتر را بدون نياز به يک هاب و يا سوئيچ به يکديگر متصل نمود. با توجه به اين که هاب عمليات X over را به صورت داخلی انجام می دهد ، در زمانی که يک کامپيوتر را به يک هاب متصل می نمائيم ، صرفا" به يک کابل Straight نياز می باشد . در صورتی که قصد اتصال دو کامپيوتر به يکديگر را بدون استفاده از يک هاب داشته باشيم ، می بايست عمليات X over را به صورت دستی انجام داد و کابل مختص آن را ايجاد نمود.چرا به کابل های X over نياز داريم ؟

در زمان مبادله داده بين دو دستگاه ( مثلا" کامپيوتر ) ، يکی از آنان به عنوان دريافت کننده و ديگری به عنوان فرستنده ايفای وظيفه می نمايد . تمامی عمليات ارسال داده از طريق کابل های شبکه انجام می شود .يک کابل شبکه از چندين رشته سيم ديگر تشکيل می گردد. از برخی رشته سيم ها به منظور ارسال داده و از برخی ديگر به منظور دريافت داده استفاده می شود. برای ايجاد يک کابل X over از رويکرد فوق استفاده شده و TX ( ارسال ) يک سمت به RX (دريافت ) سمت ديگر، متصل می گردد . شکل زير نحوه انجام اين عمليات را نشان می دهد :