پاورپوینت پارک های علم و فناوری و دلایل موفقیت آنها

نقش مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در توسعه ی شرکت های دانش بنیان,بررسی نقش پارک علم و فناوری و عوامل موثر بر آن,شناسايي و اولويت بندي عوامل کليدي موفقيت پارک علم و فناوري,پارک‌های علم و فناوری و اقتصاد شهری,تحلیلی بر عوامل موثر بر رشد و پایدا,,,

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت پارک های علم و فناوری و دلایل موفقیت آنها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.دانلود پاورپوینت با موضوع پارک های علم و فناوری و دلایل موفقیت آنها ،
در قالب ppt و در 31 اسلاید، قابل ویرایش.


بخشی از متن پاورپوینت:

تاریخچه
در گذشته عامل اصلی ایجاد ثروت در جامعه محصولات مصرفی بود. امروزه این عامل، بازارها و روش های تولید می باشد.
کشورهای در حال توسعه کارخانجات تولید کالای مصرفی
کشورهای پیشرفته تولید دستگاه ها و ابزارهای تولیدی

اين تحولات در چارچوب اقتصادي صورت گرفت كه اصطلاحاً «اقتصاد فيزيكي» ناميده مي شود و «نيروي كار» و «سرمايه» عوامل توليد آن شمرده مي شوند. در دو دهه ي گذشته نوآوري و دانايي به محور توسعه ي اقتصادي كشورهاي توسعه يافته تبديل شده است.
امروزه اقتصاد فیزیکی که مهمترین عامل آن نیروی کار و سرمایه بوده است جای خود را به اقتصاد دانش محور که مهمترین عامل آن دانایی و فناوری می باشد، داده است.
آینده در اختیار کشورهایی است که توانایی در ایجاد و توسعه ی شرکت هایی دارند که ثروت آنها در مجوزهای ثبت اختراعات ذخیره شده است.

اهمیت پارک های علم و فناوری
شکل گیری فرآیند نوآوری در یک کشور در چارچوب نظام ملی نوآوری (NIS )، متشکل از عناصری که با یکدیگر در تعاملند صورت می گیرد.
این نظام شامل 9 زیرمجموعه است:
عناصر ساختاری
چارچوب حقوقی و قانونی
فرهنگ کارآفرین یا نوآور
پیشران های نوآوری
و . . .