مدل سازی و شبیه سازی المان محدود صفحه سوراخ دار در نرم افزار انسیس تحت بار کششی

شبیه سازی در انسیس,پروژه شبیه سازی در انسیس,نمونه شبیه سازی در انسیس,مدل سازی المان محدود صفحه سوراخ دار,شبیه سازی المان محدود صفحه سوراخ دار,نرم افزار انسیس,نمونه شبیه سازی در انسیس,دانلود شبیه سازی در انسیس,پروژه شبیه سازی در انسیس

مشخصات فایل مورد نظر در مورد مدل سازی و شبیه سازی المان محدود صفحه سوراخ دار در نرم افزار انسیس تحت بار کششی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود مدل سازی و شبیه سازی المان محدود صفحه سوراخ دار در نرم افزار انسیس تحت بار کششی،توضیحات:

نرم افزار ANSYS در سال 1961 میلادی توسط شرکت swanson به عنوان یکی از پیشگامان نرم ­افزارهای المان محدود ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت و جز اولین نرم ­افزارهایی است که قابلیت آنالیزهای غیرخطی، مکانیک شکست مخازن و سایر آنالیزها را دارد. المان محدود یکی از مهم ­ترین ابزارهای مطالعات مهندسی می ­باشد که جایگزین مناسبی برای آزمایشات تجربی گران قیمت و دشوار می­ باشد. به منظور تحلیل عددی تنش به روش المان محدود مدل­ سازی در محیط نرم­ افزار انسیس نسخه­ 18 انجام شده است.

برای ایجاد مدل هندسی به صورت سه بعدی نیاز به ابعاد نمونه ساخته شده جهت انجام تست های خستگی می ­باشد. اما از آن جایی که همواره در مدل­سازی المان محدود سعی بر آن است که مدلی بهینه برای انجام تحلیل­ ها ساخته شود، فقط قسمت باریک نمونه­ آزمایشی در مدل­ سازی المان محدود در نظر گرفته شده است. این ابعاد به نحوی انتخاب شده­ اند که تنش ­ها تا نقاط نزدیک سوراخ از توزیع یکنواختی برخوردار باشند.

با توجه به تقارن هندسی و شرایط مرزی و هم چنین صرفه ­جویی در زمان حل که یکی از فاکتورهای مهم در حل مسئله می ­باشد، از یک چهارم مدل هندسی استفاده شده است.


بعد از مدل سازی برای مدل کردن مسأله تماس در مدل نهایی از المان­ های سه­ بعدی تماس سطح با سطح CONTA174 و TARGE170 استفاده شده است. المان CONTA174 برای برقراری تماس و لغزش بین سطح ­های حجم­ های درگیر با المان TARGE170 به کار می ­رود. این المان روی سطح یک المان سه ­بعدی قرار گرفته و دارای هندسه ­ای مشابه با المان پایه­ای است که روی آن قرار می­ گیرد. تماس زمانی اتفاق می ­افتد که المان سطحی با بخش ­هایی از المان هدف تماس پیدا می­ کند.

در مرحله بعدی بارگذاری به صورت استاتیکی و در جهت محور طولی و دور از سوراخ در انتهای سمت راست مدل اعمال می­ کنیم.