پاورپوینت شهر و شهرنشینی پس از پیروزی اسلام

شهرهای پس از اسلام,شهرنشینی پس از پیروزی اسلام,شهر های قدیمی,شهرهای نوبنیاد,شهرهای دوره بنی امیه,کالبد فیزیکی شهرهای دوره اسلامی,شهرهای پس از پیروزی اسلام,تحقیق شهرهای پس از اسلام,مقاله شهرهای پس از اسلام,پاورپوینت شهرهای پس از اسلام

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت شهر و شهرنشینی پس از پیروزی اسلام آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

پاورپوینت شهر و شهرنشینی پس از پیروزی اسلام

توضیحات:

دانلود پاورپوینت با موضوع شهر و شهرنشینی پس از پیروزی اسلام،

در قالب ppt و در 12 اسلاید، قابل ویرایش.بخشی از متن پاورپوینت:

2-1 شهر و شهرنشینی پس از پیروزی اسلام
خاورمیانه می تواند مدعی طولانی ترین تاریخ تکامل مستمر در شهر و شهر نشینی باشد، لیکن قدمت مجموعه عواملی که بر زندگی شهری این ناحیه تاثیر پایدار داشته است از دوره اسلامی یعنی از زمان فتوحات اعراب در قرن هفتم میلادی فراتر نمی رود . اعراب درست در آن زمان که شهرگرائی متعاقب سرنگونی امپراتوری روم غربی ، عصر مشهور به قرون تاریک را از سر میگذراند، سرگرم احداث شهرهای جدید و بازسازی شهرهای رومی قدیم در مصر و کشورهای واقع در کرانه شرقی مدیترانه و شهرهای ساسانی بودند. جهان بینی اسلامی برای تحقق آرمان هایش به شهر احتیاج دارد و این امر در تغییر و تحول و توسعه آن موثر واقع می شود . در این مفهوم بعد از ظهور اسلام از زندگی سیاسی دولت شهرهای یونانی و رومی در آن خبری نیست ، امتیازات طبقاتی دوران ساسانی به هم ریخته و مهمتر اینکه شهرهای اسلامی نسبت به منطقه پیرامونش امتیازات خاصی را دارا نیست . پاشیده شدن قدرت سیاسی شهر و بدنبال آن فروریختن سلسله مراتب اجتماعی منجر به فرو ریختن دیواره های شارستان و بالاخره پیوند شهر با منطقه پیرامونش میگردد. چه قوانین اسلامی از امتیازات استثنائی بدور هستند و بدین قرار تفاوتی بین شهر و ده قائل نمی گردد. شهروند شهرهای دوره اسلامی فرمانبردار احکام اسلامی ، امام ، خلیفه یا نمایندگان او هستند . بنابراین شهرداری زندگی شهری مستقل و خاص خود نیست . این امر نخستین تفاوت میان شهر دوره اسلامی با شهرهای قبل از خود می باشد.

و . . .فهرست مطالب:

شهر و شهرنشینی پس از پیروزی اسلام

شهر های قدیمی

شهرهای نوبنیاد

دوره بنی امیه

کالبد فیزیکی شهرهای دوره اسلامی

و . . .توجه: چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و و آماده پرينت و ارائه بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.