پاورپوینت بررسی دلایل و پیامدهای فردی و اجتماعی طلاق در اسلام

دلایل طلاق ,دانلود پاورپوینت,پاورپوینت طلاق در اسلام,دانلود پاورپوینت طلاق,دلایل اصلی طلاق ,راهکارهای پیشگیری از طلاق ,پاوپوینت پیرامون طلاق ,بررسی طلاق در اسلام ,مغضوبیت طلاق در اسلام ,پیامدهای اجتماعی طلاق ,پیامدهای خانوادگی طلاق ,پیامده

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت بررسی دلایل و پیامدهای فردی و اجتماعی طلاق در اسلام آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

بخشی از مقدمه:
آمار رو به افزايش طلاق در هيچ عصرى، چنين نگران‏ كننده نبوده است. با اين كه می‏دانيم مسأله طلاق يك امر ضرورى است، ولى بايد به حداقل ممكن تقليل يابد؛ چرا كه در روايات اسلامى طلاق، شديدا مذمت شده و به عنوان مبغوضترين حلالها از آن ياد شده است.
با توجه به اهميت موضوع سعى داريم با استناد به آيات و روايات، مبغوضيت طلاق و موارد كاهش و افزايش آن را طرح كنيم. در همين راستا به علل و عوامل مهم طلاق از قبيل؛ ضعف ايمان، ناراحتی‏هاى روحى و روانى، فساد اخلاقى، ناتوانى جنسى، بی‏كارى، دوستان ناباب، دخالتهاى بى مورد ديگران، ازدواجهاى اجبارى و... اشاره شده است.
در پايان نيز مطالبى درباره پيامدهاى مختلف طلاق و راهكارهاى مقابله با شيوع طلاق، همانند جلوگيرى از ازدواج در سنين كم، مدت زمان مناسب براى شناخت يكديگر و... آورده شده است.

فهرست مطالب:
مقدمه
مفهوم طلاق
انواع طلاق
مبغوضيت طلاق در اسلام
معنى اين جمله كه: «مبغوضترين حلالها نزد خدا طلاق است.» چيست؟
مواردى كه مبغوضيت طلاق را افزايش می‏دهد
مواردى كه مبغوضيت طلاق را كاهش می‏دهد
طلاق در ايران
براى حل اين مشكل چه می‏توان كرد؟
علل و عوامل فردى طلاق
علل و عوامل خانوادگى طلاق
علل و عوامل اجتماعى طلاق
پيامدهاى طلاق
پيامدهاى فردی طلاق
پیامدهای خانوادگی
پيامدهاى اجتماعى
راهكارهاى مقابله با شيوع طلاق
راهكارهاى خانوادگى
راهكارهاى اجتماعى
پی نوشت ها