بررسي عوامل آناتوميك و بيومكانيك ايجاد كننده اختلالات مفصل زانو و درمان آنها

پزشکی, اختلالات مفصلی,عوامل آناتوميك و بيومكانيك اختلالات مفصلی , زانو , تاندون , عضله , كوادري,تحقیق در مورد زانو,بیماری های زانو,درمان درد زانو,دانلود تحقیق درباره بیماری های زانو,زانو درد,عوامل ایجاد زانو درد,اختلالات مفصل زانو

مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسي عوامل آناتوميك و بيومكانيك ايجاد كننده اختلالات مفصل زانو و درمان آنها آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه:
زانو، بزرگترين و پيچيده ترين مفصل در بدن است،از مفصلهاي لولايي است. اين ساختمان دو مفصلي بوده و از مفصل تيبيوفمورال و پتلوفمورال تشكيل شده است و بدين خاطر تحت عنوان مجموعه زانو مورد مطالعه قرار گرفته اند.
مجموعه زانو با فلكسيون واكستانسيون، موجب كوتاه و طويل شدن عملكردي اندام تحتاني مي شود. اين مجموعه در حين حال كه امكان حركت و طويل و كوتاه شدن اندام را فراهم مي آورد، بايد وزن بدن را تحمل كرده و در حين فعاليتهاي استاتيك و ديناميك از ثبات كافي برخوردار باشد. در اين مفصل به اندازه‌اي حركت اهميت دارد، ثبات نيز مهم است و ساختمان پيچيده اين مفصل باعث شده است كه هر دو ويژگي در حد بسيار ايده آل فراهم شوند.
مفصل زانو در معرض نيروهاي مختلفي قرار دارد، به طوري كه اين نيروها به ليگامانها و بافت نرم اطراف آن وارد مي شوند. وقتي نيروهاي خارجي وارده به مفصل زانويي كه تحمل وزن مي كند، بيشتر از نيروهاي مقاومت بافتهاي اطراف زانو شود، مفصل زانو در معرض آسيب ديدگي قرار مي گيرد، معمولاً به دنبال آسيب ديدگيهاي زانو، تجويز وسايل كمكي بخش مهمي از برنامه توانبخشي به حساب مي آيد.
نظر به اينكه آشنايي كافي با آناتومي، بيومكانيك و ثبات زانو در ارزيابي، تشخيص، درمان پزشكي و توانبخشي مشكلات و پاتولوژيهاي زانو ضروري است، لذا در اين مجموعه با بررسي عوامل آناتوميك و بيومكانيكي كه در ايجاد اختلالات مفصل زانو دخالت دارند سعي بر اين داريم تا علاوه بر ارزيابي هر يك از بيماريها و اختلالات ذكر شده وسايل كمكي مربوطه را نيز مورد بررسي قرار دهيم و همچنين مزاياي هر يك از اين وسايل و تأثير آنها بر روي درمان بيماريها نيز بررسي خواهد شد، و اميد است اين مجموعه، مورد استفاده دانش پژوهان عزيز قرار گيرد.

فهرست:
مقدمه
مروری بر بررسی‌ها
آناتومی و بیومکانیک مفصل تیبیوفمورال
اختلالات مفصل تیبیوفمورال
پارگی لیگامانهای متقاطع
علائم رادیولوژی
تأثیرات کلینیکی ارتزهای مفصل پتلوفمورال
تأثیر کلینیکی ارتزهای بازتوانی زانو
ارتزهای عملکردی زانو
ارتزهای سفارشی ساز
ارتزهای نوع Hing, Post, shell
تأثیر کلینیکی ارتزهای عملکردی زانو
ارتز عملکردی کنترل والگوس زانو
ارتز کاربردی برای استئوآرتریت (بدون اعمال نیرو)
ارتز Thrust Unloader
تأثیر کلینیکی ارتزهای کاربردی برای استئوآرتریت
دیگر ارتزهای زانو
ارتز کنترل .Hyper Ext یا عقب زدگی زانو
خلاصه مطالب
اندازه گیری ارتزها
ارتزهای پیش ساخته زانو
ارتزهای سفارشی ساز زانو
ارتزهای پتلوفمورال
منابع انگلیسی
منابع فارسی