تحقیق در مورد آزمايش آشنايي با مولتي متر عقربه اي

مقاله در مورد آزمايش آشنايي با مولتي متر عقربه اي ,تحقيق درباره آزمايش آشنايي با مولتي متر عقربه اي ,پاورپوينت آزمايش آشنايي با مولتي متر عقربه اي ,پروژه آزمايش آشنايي با مولتي متر عقربه اي

مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق در مورد آزمايش آشنايي با مولتي متر عقربه اي آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

قسمتی از متن:
آزمايش شماره (1) :
آشنايي به وسايل اندازه گيري
هدف : آشنايي با مولتي متر عقربه اي ( آنالوگ ) و طريقه اندازه گيري چند كميت با آن , همچنين آشنايي با گالوانومتر و چگونگي كاربرد آن .
زمينه نظري : دستگاه اندازه گيري عقربه اي يا آنالوگ از يك قاب متحرك تشكيل شده كه در داخل يك ميدان مغناطيسي دائمي قرار گرفته و ميزان چرخش آن را عقربه نشان مي دهد . وقتي جريان معيني از قاب متحرك حركت مي كند, قاب و عقربه متصل به آن منحرف شده و عقريه مقدار جريان را نشان مي دهد . براي اندازه گيري پارامترهاي مختلف مانند شدت جريان , ولتاژ , مقاومت و ... روي صفحه را طوري درجه بندي مي كنند كه ميزان انحراف عقربه متناسب با جريان عبور كرده از قاب متحرك و در نتيجه متناسب با پرامتر مورد اندازه گيري باشد . و بتوان مقدار پارامتر مورد اندازه گيزي را مستقيما روي صفحه خواند .