تحقیق برسی شهر نیشابور از نگاه جغرافیا

شهر نیشابور , دانلود تحقیق شهر نیشابور , پاورپوینت شهر نیشابور , تحقیق در مورد شهر نیشابور , تحقیق درباره شهر نیشابور , تحقیق راجع به شهر نیشابور , تحقیق آماده شهر نیشابور , پاورپوینت در مورد شهر نیشابور , جغرافیا , دانش آموزی , درس

مشخصات فایل مورد نظر در مورد تحقیق برسی شهر نیشابور از نگاه جغرافیا آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع برسی شهر نیشابور از نگاه جغرافیا،
در قالب Word و در 71 صفحه قابل ویرایش.


فهرست مطالب :
هدف مرحله ای
هدف رفتاری
مقدمه
درباره نام نیشابور
بافت شهری نیشابور در قرن حاضر
مقر شهر
تقسیمات درون شهر
عناصر کالبدی شهر نیشابور
سمت توسعه ی شهر در دهه های اخیر
علل عدم توسعه اقتصادی در نیشابور
مورفورژنر آنترویبک و نئوژ ئومورفولوژی
اهمیت تاثیرات آنتروپیک
فرایند های آنتروپوژنیسک در نیشابور
موقعیت بینالود
افلاک نما
زمین لرزه های نیشابور
تنش و کارکردهای عمده شهر نیشابور
نتیجه گیری

بخشی از متن تحقیق :هدف مرحله ای :
هدف از این تحقیق جستجوی منشاء نام نیشابور چگونگی گسترش آن چه از لحاظ اقتصادی وچه از لحاظ خصوصیات اجتماعی و روند تکامل آن در سطح کشور میباشد. علت عدم توسعه شایسته آن و پرداختن به مشکلات مربوط به توسعه شهری که نیشابور را از مقامی که بایسته آن است دور کرده و از توسعه و پیشرفت تا حد زیادی باز داشته است. او را با نام و آوازه قدیمی خود بیگانه ساخته .این شهر با پتانسیل های که دارد می تواند اهمیت وکارایی بالای را در سطح کشور و حتی بین الملل احراز کند چنانکه تا به امروز نه انطور که شایسته نامش بوده ولی به هر حال پیشرفتهایی زیادی در عرصه اقتصادی و اجتماعی تجربه نموده . نیشابور در مقایسه با شهرهای همسایه خود از جایگاه بالای برخوردار است واز این الاظ قطب صنعتی استان به شمار می آید . حال در ادامه به شرح و توضیح هر یک از عوامل می پردازیم.

هدف رفتاری
مطالعه کننده این تحقیق پس از مطالعه و تامل در مسائل آن می تواند مسائلی مثل چگونگی به وجود آمدن نیشابور بافت شهری در قرن اخیر. آشنایی با روند پراکندگی این شهرستان با تاکید بر نقشهای آن و همچنین چگونگی قرار گیری محورهایی اصلی شهر را درک کند. بازارهای اصلی شهر را بشناسد و سمت توسعه شهر را تشخیص دهد علت و عدم توسعه اقتصادی نیشابور را بداند و بر اساس تجزیه و تحلیل معایب آن را برشمارد آنتروپتیک چیست و اهمیت وتاثیر آن بر نیشابور چگونه است. اطلاعات ابتدایی در مورد افلاک نما را بداند و در مورد زمین لرزه های نیشابور و چگونگی موضوع آن اطلاعات کسب کند . و در آخر امید دارم این تحقیق به راهنمایی هر چه بیشتر خواننده در مورد آگاهی هر چه بیشتر از نیشابورکمکی شایان نماید
مقدمه
شهر ما نیشابور مملو از حوادث تاریخی بسیار زیاد و کهنی میباشدکه هر فرد دانشجو.کنجکاو وعلاقه مندی را به حیرت وا می دارد.
نیشابور دارای تاریخ بسیار غنی وکهنی است که در طول تاریخ تحولات بسیاری را تجربه نموده است منجمله بدست عوامل طبیعی از قبیل سیل و خصوصا زلزله ویران گشته و باز به علت موقعیت اقتصادی و طبیعی وو منابع معدنی و ابی از نو بنا شده.به دست اقوام غارتگر مغول افتاده ویران واز نو ساخته شده.روزگاری پایتخت سلسله طاهریان گشته ون صباحی مغر سلسله ال بویه بوده که در این شهر به حکومت و تجارت می پرداخته اند شعرا عرفا ریاضیدان ونقاش مهم و مشهوری را به ایران زمین معرفی نموده از مراکز فراگیری دانش و علوم اسلامی به شمار می رفته. اینها همه جزء بسیار اندکی از حوادث و رویدادهای گذشته ابر شهر نیشابور که به شهر قلمدان های مرصع معروف است می باشد. این شهر همکنون بین مدار53درجه و19دقیقه تا 59 درجه و 30 دقیقه طول شرقی و36درجهو40دقیقه عرض شمالی قرار گرفته.این شهر در فاصله 120کیلومتری غرب مشهد مقدس و768 کیلومتری شرق پایتخت قرار دارد.
این شهر به عنوان شهر علم و ادب و همچنین از لحاظ اقتصادی مرکز صنعتی استان خراسان رضوی میباشد ...