نرم افزار مطلب و كاربردهای آن در كنترل سیستم های خطی

دانلود مقاله نرم افزار مطلب و كاربردهای آن در كنترل سیستم های خطی,خرید مقاله نرم افزار مطلب و كاربردهای آن در كنترل سیستم های خطی,خرید و دانلود مقاله نرم افزار مطلب و كاربردهای آن در كنترل سیستم های خطی,دانلود و خرید مقاله نرم افزار مطلب و كاربردهای آن در كنترل سیستم های خطی,دانلود رایگان مقاله نرم افزار مطلب و كاربردهای آن در كنترل سیستم ها

مشخصات فایل مورد نظر در مورد نرم افزار مطلب و كاربردهای آن در كنترل سیستم های خطی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


مقدمه:

مطلب ( MATLAB ) یك برنامه نرم افزاری قوی جهت دانشجویان و محققین رشته های ریاضی و مهندسی است كه اولین نگارش های آن در دانشگاه نیومكزیكو و استانفورد در سال های 1970 در جهت حل مسایل تئوری متریس ها و جبر خطی و آنالیزهای عددی بوجود آمد . در آن زمان قصد اصلی ، توسعه بسته های نزم افزاری LINPACK ، EI SPACK ( كه زیر ؟؟؟های فرترن برای عملیات ماتریسی بوند ) بود و هدف آن بود كه دانشجویان بدون نوشتن برنامه های فرترن قادر به استفاده از آن باشند .

به تدریج و با افزودن امكانات و ابزارهای مختلف مطلب به نرم افزاری تبدیل شد كه جای نرم افزارهای متعدد دیگری را نیز كه به همین منظورها بوجود آمده بودند گرفت و امروزه صدها هزار كاربر دانشگاهی ، آكادمیك ، صنعتی و .... در زمینه های بسیار متنوع مهندسی ، علوم و كاربردها ( نظیر ریاضیات پیشرفته ، جبر خطی ، كنترل ، مهندسی سیستم و ..... ) با مطلب به عنوان یكی از اولین محیط های محاسباتی و تكنیكی كه قادر به حل مسایل آن ها است آشنا می شوند . علی رغم قدرت و جامعیت بالای مطلب كه آن را به یك زبان برنامه نویسی مناسب برای نوشتن برنامه های حاوی مبانی پیشرفته ریاضی درآورده است ، شاید مشكل بودن كار با ان در ویرایش های نگارش شده تحت Dos ، یكی از نقاط ضعف آن به شمار می رفت .

با ارائه ویرایش 4 ، 5.3 ، 6 ، 6.5 ، بهره گیری از امكانات و قابلیت های این محیط ، این نقطه ضعف نیز رفع شده و مطلب به یك نرم افزار قوی و درعین حال آسان برای استفاده كننده « یا اصطلاحاً User - friendly تبدیل شده است. به گونه ای كه دانشجویان و دانش آموزان نیز اكنون می توانند از قدرت محاسباتی عددی آنالیزداده و به تصویر كشیدن آن به در دروس دوره دبیرستان خود استفاده كنند. ویرایش دانشجویی مطلب الگوریتم های ریاضی را به شكلی كه قادر به استفاده از آن ها در گسترة وسیعی از تعلیم و آموزش دورسی نظیر پردازش سیگنال دیجیتال ، تئوری كنترل ، جبر خطی ، سیگنال ها و سیستم ها ، روش های محاسباتی عددی باشند در می آورد و به این ترتیب این نرم افزار به تنهایی ، یا آمیخته بادروس دیگر می تواند محیطی را فراهم آورد كه مطالب ثقیل و سنگین تئوری ریاضی با نشان دادن جنبه های علمی و كاربردهای آن شیرین تر و قابل فهم تر باشد .

فهرست مطالب:

- مقدمه

- محیط نرم افزار مطلب

- كنترل :

- پاسخ پله

- پاسخ ضربه

- پاسخ Ramp

- مكان هندسی ریشه ها

- نایكوئیست

- دیاگرام بود

- چند Demo

- Simulink

- شبیه سازی یك تابع

- چند نمونه تابع خاص

- Demo

- نتیجه

- مراجع