پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اعتماد به نفس

فصل دوم پایان نامه اعتماد به نفس,مبانی نظری اعتماد به نفس,پیشینه تحقیق اعتماد به نفس,پیشینه داخلی اعتماد به نفس,پیشینه خارجی اعتماد به نفس,پیشینه پژوهش اعتماد به نفس,پیشینه نظری اعتماد به نفس,ادبیات نظری اعتماد به نفس,چارچوب نظری اعتماد به نفس

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه اعتماد به نفس آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتماد به نفس که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات50حجم95/817 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اعتماد به نفس عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.


اعتماد به نفس عبارتست از احساس ارزشمند بودن، این حس از مجموع افکار، احساسات و عواطف فرد در طول زندگی ناشی می شود (بین و کلمز ، 2005،ص26). اعتماد به نفس افراد در هر جامعه اي به طور مستقيم به سيستم و قوانين اجتماعي بر مي گردد و فرهنگي که در خانواده رسوخ و فرد در آن رشد کرده است. بدون شک اولين نهادي که اعتماد به نفس فرد را بالا مي برد، خانواده و والدين هستند (اقلیما، 1391).

اعتماد به نفس داشتن، یعنی باور قلبی به این که فرد توانایی انجام هر کاری را که بخواهد دارد، این احساس زاییدۀ تعهد هر انسان نسبت به خودش است و باور شخصی فرد را به عنوان یک انسان نشان می دهد. اعتماد به نفس پایه و اساس یک شخصیت شاد است و باعث می شود که فرد نسبت به توانایی ها و محدودیت های خود شناخت داشته باشد و در اثر کنترل افکار و احساسات، سازش و تمدد اعصاب برای وی به وجود می آید. احساس ارزشمندی از توانایی های خود عزت نفس نامیده می شود، بطور کلی ارزیابی هایی که فرد از خود می کند عزت نفس او را تشکیل می دهد. همچنین عزت نفس درجه تصویب، تأیید و ارزشمندی است که شخص نسبت به خود احساس می کند (بیابان گرد، 1382).


فهرست مطالب
چکیده: 6
تعریف نظری اعتماد به نفس: 8
1-5- تعاریف عملیاتی اعتماد به نفس
2-2-2-1- تعریف اعتماد به نفس
1-5-2- اعتماد به نفس: 8
1-6- اهداف تحقیق 8
فصل دوم 9
مبانی نظری و پیشینه تحقیقاتی 9
2-1- مقدمه 9
2-2- مبانی نظری سازه های پژوهش 10
2-2-1- تعارضات زناشویی 10
2-2-2- اعتماد به نفس 19
2-3- تحقیقات پیشین در خصوص ارتباط تعارضات و کشمکش های والدین با سازگاری فرزندان 27
2-4- نقد مطالعات انجام شده 42
2-5- نتیجه گیری

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"