پاورپوینت مقاوم سازی ساختمان های فلزی موجود با کاهش مقطع بال

پاورپوینت مقاوم سازی,پاورپوینت مقاوم سازی ساختمان های فلزی,پاورپوینت کاهش مقطع بال,پاورپوینت درمورد مقاوم سازی,پاورپوینت درمورد مقاوم سازی ساختمان های فلزی

مشخصات فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت مقاوم سازی ساختمان های فلزی موجود با کاهش مقطع بال آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات14حجم153/558 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته عمران در قالب 14 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


قبل از زلزله نر تريج ، تصوير بر اين بود که سازه هاي داراي قاب خمشي فولادي داراي رفتار مناسبي در هنگام وقوع زلزله مي باشند ، اما پس از وقوع زلزله نر تريج بر اثر تحقيقات ، مشخص شد که بيشتر اتصالات بعلت ترک خوردگي جوش بدون داشتن شکل پذيري مناسب دچار شکست صلب شده بود . براي جلوگيري از ترک خوردگي جوش و در نتيجه شکس ترد اتصال ، مي توان از دو روش عمده بهره جست .

يکي تقويت اتصال در ناحيه اتصال تير به ستون مي باشد . مشکل عمده اين روش ازايش لنگر وارده به ستون است . روش دوم ، تضعيف تير در ناحيه نزديک اتصال مي باشد . در اين روش ميزان کاهش مقطع به حدي است که باعث انتقال مفصل پلاستيک از بر ستون به داخل تير مي شود . اين بدان علت است که بال پاييني معمولا در دسترس بوده و در داخل دال بتني قرار ندارد .
در اين مقاله با استفاده از نرم ازار ANSYS به بررسي اين مدلها پرداخته شده است .


فهرست مطالب
چکيده
مقدمه
روند طراحي اتصال RBS
آزمايشات صورت پذيرفته

مدلسازي اتصال
نتايج بدست آمده از تحليل
بحث و نتيجه گيري
مراجع


"