دانلود پاورپوینت موتورهای القایی تک فاز

پاورپوینت موتورهای القایی رشته برق,پاورپوینت نحو کار موتورهای القایی تک فاز ,پاورپوینت تئوری میدان گردان,پاورپوینت روش های ایجاد گشتاور در موتورهای القایی

مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود پاورپوینت موتورهای القایی تک فاز آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.دانلود پاورپوینت موتورهای القایی تک فاز

دانلود پاورپوینت موتورهای القایی تک فاز


مشخصات فایل
تعداد صفحات63
حجم19412/640 کیلوبایت
فرمت فایل اصلیpptx

توضیحات کامل

دانلود پاورپوینت موتورهای القایی تک فاز جهت رشته برق در 63 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


موتور القایی، نوعی موتور جریان متناوب (AC) غیرهمزمان (آسنکرون) است که توان مورد نیاز در قسمت متحرک (روتور) آن از القای الکترومغناطیسی تأمین می‌شود. موتورهای القایی از پرکاربردترین موتورهایی هستند که در سامانه‌های کنترل حرکت صنعتی و همچنین خانگی به کار گرفته می‌شوند.

موتور های القایی یا اسنکرون را در واقع ترانسفور ماتور گردان هم می نامند دلیل این مقایسه شباهت زیاد کار این الکتروموتور با ترانسفورماتور است که هر دو بر اساس القا کار می کنند و با تفاوت که روتور در ان اتصال کوتاه شده و سبب چرخش روتور می شود.

طراحی ساده و عملکرد پایدار، بهای ارزان، هزینه نگهداری کم و اتصال آسان و کامل به یک منبع برق AC (تک‌فاز و سه‌فاز) برتری‌های بنیادی موتورهای القایی هستند. انواع گوناگونی از موتورهای القایی برای کاربردهای گوناگون در بازار هست. با اینکه طراحی موتورهای القایی آسانتر از موتورهای DC است، کنترل سرعت و گشتاور در انواع مختلف موتورهای القایی نیازمند درک ژرفتر از عملکرد و طراحی و ساخت این نوع موتورهاست.

فهرست مطالب:
مقدمه
تئوری میدان گردان(قضیه لبلان)
بررسی کمی یک موتور القایی تکفاز
روشهای ایجاد گشتاور
مقایسه انواع منحنی های گشتاور – سرعت


"