دانلود تحقیق درباره آدرس ها و نشانه های اینترنتی

دانلود تحقیق درباره مباحث اینترنت,مقاله آدرس ها و نشانه های اینترنتی,تغییر IP یک کامپیوتر در اینترنت

مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود تحقیق درباره آدرس ها و نشانه های اینترنتی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تعداد صفحات:20

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

فهرست:

عنوان

صفحه

ISP & HOST

4

IP(Internet Protocol)

4

تغییر IP یک کامپیوتر در اینترنت

5

بدست آوردن IP یک سایت یا یک کامپیوتر در اینترنت

6

Domain & Host Name

13

DNS SERVER & WEB,FTP SERVER

15

سرور چیست ؟

15

DNS اختصار چه کلماتی است؟

15

نحوه ترجمه اسامی Domain توسط :DNS

15

InterNIC

17

Timeout

17

پورت

17

پروتکل

18

اینترنت امروزی

19

پروتکل‌های اینترنت

19

منابع

19

ISP & HOST:

ISP ((INTERNT SERVISE PROVIDER)):به معني تامين كننده خدمات اينترنت است . اداره يا شركتي كه خدمات اتصال به اينترنت را براي اشخاص، ادارات و سازمانهاي ديگر فراهم . ميكند.برخي از ISP‌ها شركتهاي بزرگ ملي يا چند مليتي هستند.

Hosting چیست؟
• معنای لغوی: میزبانی (فضا)
• کاربرد اینترنتی: به فضایی گفته می شود که بر روی یک کامپیوتر(Server) جهت اطلاعات سایت شما در نظر گرفته می شود. دقیقاً همانند یک پوشه (Folder) بر روی کامپیوتر شما با این تفاوت که یک میزان مشخص فضا برای آن تعین شود. موارد استفاده آن بارگذاری (Upload) صفحات وب سایت، استفاده از صندوق پست الکترونیک (Email) و ... می باشد. این فضا با واحد مگابایت (Mb) اندازه گیری می شود.

Web hosting چيست ؟

منظور از web hosting ميزباني يا خدمت است كه server در اختيار يك مالك وب سايت قرار مي دهد تا صفحات طراحي شده و ساير ملزومات ديگر را بر روي فضايي در شبكه جهاني اينترنت قرار دهد. به عبارت ساده تر خدمات مربوط به فضاي يك سايت، web hosting (ميزباني وب) تعريف مي شود . خدمات مربوط به web hosting شامل اختصاص فضا، E-mail ها، آمار و ارقام مربوط به سايت و امكانات متعدد ديگر. به همين دليل بايد براي انتخاب يك ميزبان وب قدرتمند، امن و حرفه اي، بعد از تحقيق لازم، تصميم نهايي را اتخاذ كرد

مفهوم host چيست و ارتباط آن با domain چيست؟

Host معادل كلمه ميزباني مي باشد،Web Hosting به سرويس دهنده اي گفته مي شود كه ميزباني صفحات وب را به عهده دارد. Domain نامي است كه شما براي سايت خود انتخاب مي كنيد و Hosting ميزباني است كه به Domain شما سرويس دهي مي كند، مانند اختصاص فضا ، Email و...

IP(Internet Protocol):

IP (Internet protocol) : پروتكلي درTCP/IP كه بر تجزيه پيامهاي داده اي به بسته هاي لازم ، هدايت بسته ها از فرستنده به شبكه و ايستگاه كاري مقصد و تبديل مجدد بسته ها به پيام هاي اوليه در مقصد نضارت دارد. IP در لا يه INTERNTWORK مدل TCP/IP اجرا مي شود _ معادل لايهNETWORK در مدل مرجع ISO/OSI
نشانی IP(INTERNT PROTOCOL ADDRESS): که INTERNT PROTOCOL NUMBER نيز ناميده ميشوند يك عدد دو دويي 32بيتي (4بايتي) که ميزبان (کامپيوتر) متصل به اينترنت براي مفاصد ارتباطي از طريق انتقال بسته ها (PACKETS)به ساير ميزبانهاي اينترنت مي شناسند. IP از چهار بخش تشکیل شده که با نقطه از هم جدا می شوند و با فرمت قسمتي متشکل از مقادير دسيمال4بايتي که با نقطه از يکديگر جدا مي شوند نشان داده مي شود:به عنوان مثال .127.00.1 1يا 2 يا3بايت نخست براي شناسايي شبکه اي هستند که ميزبان به آن متصل است :مابقي بيتها براي شناسايِي خود ميزبان است .32 بيت با هر4بايت با هم ميتوانند تقريبآ 2به توان 32.تقريبآ 4 ميليارد ميزبان را شناسايي کنند.(تعداد کمي از اين مجموعه به کار برده نميشوند).

هر کامپیوتر در اینترنت IP یگانه ای دارد. این عدد برای کامپیوترهایی که حالت سرور دارند و نیز کامپیوترهای کلاینتی که معمولا به روشی غیر از شمارهگیری (Dial Up) به اینترنت وصل هستند، عددی ثابت (IP Static) و برای دیگران عددی متغیر (Dynamic IP) است. کامپیوترهایی که از طریق خط تلفن به اینترنت وصل می شوند IP پویا دارند، که با هر بار اتصال به اینترنت، توسط ISP اختصاص داده می شود .البته با هر بار اتصال یک IP متفاوت به کاربر تعلق می گیرد. هر بار که یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگری متصل می شود، حداقل اطلاعاتی که باید به آن بدهد آدرس IP خود است.