دانلود تحقیق درباره بتنهاي مقاوم در اجرا

دانلود تحقیق,مقاله درمورد بتنهای مقاوم در اجرا,انواع بتن

مشخصات فایل مورد نظر در مورد دانلود تحقیق درباره بتنهاي مقاوم در اجرا آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تعداد صفحات:31

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

گسترش زير بناي حمل و نقل ملتها ، برترين و اولين جزء جامعة حمل و نقا است . اما فراتر مي رويم ، زيرا توليدات ، اقتصاد محلي ، رقابت بين المللي اقتصادي هر ملت به حمل و نقل سريع و مورد اطمينان افراد و كالاها بستگي دارد . در اين ميان ساختار پل بزرگراه ها ‌، ارزنده ترين ، ضروري ترين و فني ترين جنبه هاي مورد نياز براي گسترش زير اساس حمل ونقل است . ما به پلهاي مقاومتر و با دوامتر نيازمنديم . بر اساس گزارشي از كنگرة سيستم حمل و نقل ملل 1995 دربارة موقعيت و اجرا ، بيش از 5/12 درصد از پلهاي جاده هاي ايالتي ، جاده هاي شرياني و جاده هاي گردآورنده يا ما در داراي ضعف و خرابي ساختاري هستند .

1-HPC (High - Performance concrete): بتنهاي مقاوم در اجرا

43524 پل وجود دارند كه نياز به تعميرات اساسي نوسازي يا جايگزيني دارند با وجود آنكه يك پل ناكار آمد لزوماً ناامن نيست ، بعضي از اين پلها همواره تحت بار گذرانيد و براي عبور وسايل نقلية سنگين و اتوبوسها در مسير طولاني و متناوب قرار دارند . يكي از پيشرفت هاي فني كه توقع ما را در بدست آوردن مدت زمان طولاني و تأثير گذار بر هزينة سازة پل بزرگراه ها افزايش داده ، اجراي بتنهاي مقاوم است . موادي كه تحت عنوان اجزاء و فرآورده هاي مصرفي در ساختار بتنهاي مقاوم اجرايي طبقه بندي شده اند چند دهه در آمريكا و ديگر كشور ها در ساختمانها به كار مي رفته است . ولي در سالهاي اخير ، نياز به گسترش زيربنايي ، مطالعات و اجراي HPC در پلها را شتاب بخشيد . افزايش شاخصه مقاومت و پايداري پلهايي كه HPC را در تيرها ، كف و پايه هاي خود شامل مي شوند نويد بخش كاهش هزينه نگهداري و زوال اين گونه سازه هاست . هم اكنون رقابت بر سر پيدا كردن راهي عملي جهت استفادة فراگير HPC و كاهش هزينه هاي ضروري و خطراتي كه ذاتاً در استفاده از هر نوع تكنولوژي جديد است ، مي باشد .

« سولين » مهندس پژوهش در پلها و نمايندة بزرگراه هاي دولتي ، اشاره كرد : اجزاي HPC ، نفذ ناپذيري و دوام بيشتري را سبب شده و دستيابي به مقاومتي را كه از بتن معمولي حاصل مي شود را سرعت مي بخشد « ماري لورانس » ، طراح پل بخش حمل و نقل تگزاس ( TXDOT ) و كسي كه در بيشتر پروژه هاي پلهاي پيشرفته اي كه از HPC استفاده مي كنند شركت داشته ، افزوده: استفاده از HPC بايد افزايش چشمگيري در ظرفيت زماني پلها را موجب شود . به علاوه ايالات و محلات بايد هزينة كمتري جهت تعمير پلهايي كه با HPC ساخته شده اند ، صرف كنند .